Zaproszenie do Świdnicy!

Grupa Cool-tura postawiła w gminie Świdnica na kulturę tradycyjną i sztukę ludową. Już 26 sierpnia w Świdnicy zostaną zorganizowane warsztaty i pokazy sztuki ludowej. W tym dniu będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wikliniarskich, garncarskich, rzeźbiarskich, słomkarskich i tkactwa. Całość zostanie wzbogacona o plenerową wystawę przedmiotów użytkowych z wyposażenia dawnych domostw. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. żelazko na duszę, liczydło, kałamarz, wiertarkę ręczną, kołowrotek.

Zachęcamy wszystkich, a w szczególności młodzież, do wzięcia udziału w warsztatach. Przyjdźcie i spróbujcie swoich sił w zrobieniu koszyka wiklinowego, glinianego garnka, małego wieńca dożynkowego czy gobelinu. Przedmioty, które wykonacie, zabierzecie ze sobą.

Warsztaty i pokazy odbędą się 26 sierpnia 2017 r. w Parku przy Zespole Szkół w Świdnicy. Zapraszamy już od godz. 14:00. Przypominamy, że udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przyjdź i spróbuj swoich sił w sztuce ludowej.

Projekt realizowany jest przez grupę Cool-tura. Opiekunem grupy jest Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych ze Słonego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Województwa Lubuskiego.

 

Projekt Współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego
Copyright © 2019 by Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe. Wszelkie prawa zastrzeżone!